Jakub Chromeček

29. července 2008 v 7:50 | Kroketa |  ♥Životopisy♥
Povolání: herec
Datum narození: 1983
Místo narození: Česká republika
Znamení: -----
V seriálu Horákovi hraje nejstaršího syna velké rodiny. Představitel sedmnáctiletého Tomáše strávil čtyři roky na pražské konzervatoři, na komorní scéně Strašnického divadla hraje v představeních Faust a Škola pro ženy.

Mé poklidné mládí, trávené ve smyslu hesla:
Na srdce jsou Poděbrady, popíjením léčivé minerální vody a tlacháním o smyslu života, znenadání skončilo přijetím na střední průmyslovou školu Fr. Křižíka obor Elektrotechnika a pochopením, že nejsem zrozen
k tomu, abych věděl.

Pobyt v tomto ústavu byl ukončen po půlročním strádání a hodnocen jako naprosté nepochopení interních pravidel a hierarchie, místními pohlaváry
tak vyžadované.

Po shlédnutí inscenace Revizor velikého dramatika Gogola byla v mé lázeňské duši zažehnuta tehdy ještě ne, dnes již ano, nekonečná láska k dramatické tvorbě v jakékoli podobě a formě.

Rozhodl jsem se tedy absolvovat přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř a úspěšně je složil. Následovaly čtyři roky studia pod vedením Hany Maciuchové a Jana Novotného.


Přes všechny možné nezdary jsem během studií působil např. v černém divadle a piloval nonverbální komunikaci s diváky, neb s jazyky jsem na štíru a angličtina nestačila.

Externí výpomoc ve streetpaperu Nový prostor a půlroční streetwork v bezprahovém klubu na Barrandově mi vyplnil bolestivý přechod Nestuduješ?Makej. Posléze jsem se usídlil s veleváženým J.W.Goethem a jeho Faustem ve Strašnickém divadle, kde jsem spolu s bývalými spolužáky v čele s hercem a režisérem Janem Novotným založili komorní Auerbachův sklep, v němž jsme nadále pokračovali s dalším velikánem - Molièrem a Školou pro ženy.

Současně a pořád spolupracuji s Divadlem Company.cz, které naplňuje v čele s principálkou Evou Bergerovou výše zmiňovaný prostor Strašnického divadla.*

Mé záliby se veskrze pohybují v oblasti hudební - již čtvrtým rokem terorizuji a někdy oslňuji (rovnováha musí být), svým hudebním vkusem pár pražských klubů, filmové - pořád koukám, na co jde, a literární - čtu. Nakonec nesmím opomenout dvě Německé dogy, které na oplátku terorizují mne. Jsem všestranně sportovně nadaný, v akrobacii zdatný, leč líný."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

klikni

clik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama